Depilacja laserowa – czy warto z niej korzystać? Zobacz korzyści i ceny!

Depilacja laserem to zabieg służący do trwałego usunięcia niechcianego owłosienia, który prowadzony jest z użyciem dedykowanego do tego celu urządzenia laserowego. Dla kogo jest on rekomendowany? Jakie ma ceny?

Jakie korzyści ma depilacja laserem?

Nowoczesna depilacja laserowa jest uznawana za bardzo dobrą alternatywę dla innych metod usuwania niechcianego owłosienia, na przykład golenia czy woskowania. Podczas zabiegu depilacji laserowej dochodzi do usunięcia niechcianych włosków z użyciem lasera, najczęściej lasera diodowego, który powoduje punktowe zniszczenie mieszków włosowych. Uszkodzone mieszki nie mogą już produkować włosków, dlatego skóra na długi czas, niekiedy na wiele lat, pozostaje gładka. Depilacja laserem może być przeprowadzona na całym ciele, a także na twarzy, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zabiegu konieczne jest wykonanie serii zabiegów, ponieważ światło lasera uszkadza jedynie włoski w fazie anagenu – aktywnego wzrostu. Włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu, więc zwykle należy wykonać od 5 do 8 zabiegów w odstępach co 6-8 tygodni.

Dla kogo polecana jest depilacja laserem?

Depilacja laserowa jest zalecana dla osób, które chcą zredukować lub usunąć niechciane owłosienie na ciele lub twarzy. Jest to zabieg, który może być wykonywany na różnych obszarach, takich jak twarz, ramiona, pachy, nogi, okolice bikini i plecy. Depilacja laserem jest bardzo dobrym wyborem dla osób, którym zależy na rezultacie aksamitnie gładkiej skóry, u których częściej pojawiają się podrażnienia na skutek stosowania innych metod depilacji. Oszczędza on również dużo czasu, ponieważ raz wykonana seria zabiegów jest w stanie dać efekty widoczne na lata. Warto przy tym podkreślić, że skuteczność depilacji laserowej może się różnić w zależności od czynników, takich jak kolor włosów, kolor skóry i rodzaj użytego lasera. Na ogół jest najbardziej skuteczny dla osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Nowoczesne lasery pozwalają jednak na wykonanie zabiegu u osób z jaśniejszymi włoskami oraz z ciemniejszą skórą, także w okresie lata, gdy skóra jest opalona. Zaleca się konsultację z dermatologiem lub specjalistą w dziedzinie depilacji laserem w celu ustalenia, czy depilacja ta jest odpowiednia w określonych okolicznościach.

Jakie są ceny depilacji laserowej?

Koszty związane z depilacją laserową wynikają z kilku czynników, w tym typu używanego lasera, obszar ciała, a także liczby zabiegów, jakie należy przeprowadzić. Gdy planowana jest depilacja laserowa Kraków stanowi jedno z miejsc, gdzie bez problemów można wykonać zabieg usuwania włosków metodą laserową. Ceny zabiegów rozpoczynają się od około 200 złotych za jeden obszar, na przykład za depilację pach czy kolan. Większe obszary, na przykład całe nogi, to wydatek około 650 złotych. Cenę należy przemnożyć przez liczbę rekomendowanych zabiegów, czyli zazwyczaj od 5 do 8. Wiele gabinetów prowadzących depilację laserową ma też dla swoich klientów atrakcyjne zniżki, dzięki którym można zaoszczędzić na wykupieniu pełnego pakietu zabiegów.

 

Related Posts

Dodaj komentarz