Jak działają i jakie zastosowanie mają treningi EMS?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej, w skrócie treningi EMS są obecnie niezwykle popularne i zapisuje się na nie coraz więcej osób. Jakie mają one zastosowanie? Zobacz, kto może z nich skorzystać i kiedy pozwolą one na uzyskanie najlepszych efektów!

Czym jest trening EMS?

Warto rozpocząć od wyjaśnienia, na czym dokładnie polegają treningi EMS. Termin ten odnosi się do rodzaju treningów, które wykorzystują elektrostymulację mięśniową, czyli impulsy elektryczne, które docierają do mięśni, aby nasilać ich pracę.

Technologia EMS powoduje, że mięśnie działają znacznie efektywniej, ponieważ intensywnie kurczą się i rozkurczają, również w swoich głębszych partiach. To oznacza, że trening EMS może być znacznie bardziej wydajny i skuteczny w porównaniu do zwykłego treningu sportowego.

Gdzie zapisać się na trening EMS?

Aktualnie popularność tego typu treningów jest bardzo duża, więc decyduje się na nie wiele osób.

Można zatem skorzystać z nich w różnych lokalizacjach, na przykład prowadzi je klub sportowy Intime Wrocław, którego oddziały dostępne są również w innych miastach w Polsce jak Warszawa oraz Kraków.

Aby zapisać się na trening połączony z elektrostymulacją mięśniową, wystarczy zadzwonić do klubu lub umówić się na konkretny termin przez internet. Dokładne informacje można uzyskać na stronie intime.pl.

Jak odbywają się treningi elektrostymulacji mięśniowej?

W klubach sportowych treningi EMS odbywają się jako treningi personalne. Wobec tego uczestniczy w nich trener personalny, którego zadaniem jest dobranie odpowiedniego typu ćwiczeń do potrzeb klienta oraz nadzorowanie jego efektów.

Pierwszym krokiem jest wzięcie udziału w wywiadzie z trenerem personalnym, który również wykonuje wtedy odpowiednie pomiary ciała klienta. Na tej podstawie może on dobrać odpowiedni typ treningu na urządzeniu EMS, by pomóc klientowi w osiągnięciu najlepszych wyników.

Kolejnym etapem jest już sam trening. Odbywa się on z wykorzystaniem specjalnego rodzaju kombinezonu albo kamizelki. Są one podłączone do urządzenia EMS za pomocą przewodów lub są bezprzewodowe. Znajdujące się w kamizelce albo kombinezonie elektrody przekazują impulsy elektryczne do mięśni w trakcie ruchu.

Sam trening EMS nie jest skomplikowany, ponieważ podczas niego wykonuje się proste, niewymagające ruchy, dlatego jest on również bardzo dobry dla osób początkujących, które nie mają zbyt dobrej kondycji, mają ograniczenia ruchowe lub nie mogą nadmiernie obciążać stawów.

Jak długo trwają treningi EMS?

Dużym atutem treningów połączonych z elektrostymulacją mięśni jest ich krótki czas trwania. Zwykle jedna sesja treningowa to jedynie około 20 minut, dlatego też na pewno będą one bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie mają za dużo czasu na ćwiczenia.

W trakcie 20 minut treningu EMS można spalić nawet ponad 1000 kalorii i dzięki temu uzyskać efekty, które porównywane są często do nawet 2-3 godzin regularnego ruchu.

Treningi EMS – dla kogo są polecane?

Dzięki treningom EMS można uzyskać bardzo dobre efekty w różnych przypadkach, zarówno u osób już ćwiczących, jak i u tych, które dopiero chcą zacząć się ruszać.

Tego typu treningi pozwalają między innymi na uzyskanie poniższych efektów:

  • redukcja masy ciała
  • wymodelowanie sylwetki
  • uzyskanie większej siły i masy mięśni
  • wyrzeźbienie mięśni
  • zredukowanie dolegliwości bólowych
  • zmniejszenie obrzęków

Warto więc wziąć pod uwagę treningi elektrostymulacji mięśniowej, gdy poszukuje się skutecznego sposobu na ruch, ale jednocześnie nie ma się za dużo czasu na wizyty na siłowni albo w klubie fitness. Dzięki nim można uzyskać bardzo dobre efekty i cieszyć się lepszą sylwetką i zdrowiem bez dużego wysiłku!

 

Related Posts

Dodaj komentarz