Meble restauracyjne na wymiar – kiedy warto?

Meble przeznaczone do restauracji powinny wyróżniać się efektownym wyglądem, ale też powinny być trwałe, by dzięki temu służyły na długi czas. Obecnie takie umeblowanie wykonuje się również na wymiar. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Jakie meble są niezbędne w restauracji?

Dobór odpowiednich mebli do restauracji będzie wymagać uwzględnienia wielu czynników, między innymi jej stylu, metrażu, oczekiwań restauratora oraz celów, do jakich on dąży.

Wobec tego podstawą powinno być zaprojektowanie restauracji tak, aby odzwierciedlała ona powyższe kwestie – wskazuje pracownik z firmy stolbar.net.pl wykonującej meble gastronomiczne na wymiar.

W restauracjach stosowane są różne typy mebli, do których najczęściej zaliczane są lady barowe, komody, regały, witryny, a także meble jak stoły i stoliki oraz krzesła. W wybranych salach wykonuje się również zabudowę na wymiar w formie boksów.

Jak widać, restauratorzy mają szerokie możliwości w umeblowaniu stali dla gości, dlatego też warto dobrze zastanowić się nad tym, jak ją urządzić, by była efektowna, funkcjonalna i reprezentacyjna.

Style mebli restauracyjnych – klasyka czy nowoczesność?

Obecnie meble restauracyjne zakupić można w wielu stylach – wyjaśnia pracownik firmy stolbar.net.pl. Dzielone są one głównie na meble o nowoczesnym oraz o klasycznym, tradycyjnym wyglądzie.

Nowoczesne meble do restauracji przyciągają przede wszystkim uwagę przez ich proste, geometryczne formy i wykorzystanie współczesnych materiałów jak szkło, metal, tworzywa, ale również naturalne drewno i jego imitacja. Popularne są też materiały jak lakierowane płyty drewnopochodne.

Tradycyjne meble barowe natomiast najczęściej wykonuje się z naturalnego drewna lub w tańszej wersji z jego imitacji. Są one również efektownie dekorowane, na przykład wykorzystuje się wtedy frezowane i toczone elementy z rzeźbieniami. Mogą być też uzupełnione o ozdobne elementy w formie złoconych listew czy ornamentów.

Producenci oferujący meble restauracyjne, na przykład jak firma stolbar.net.pl, mogą też przygotować je zgodnie z zaleceniami klienta oraz uzupełnić o dodatkowe elementy, na przykład jak oświetlenie ledowe czy logo firmy.

Meble restauracyjne na wymiar – kiedy warto je zamówić?

Zakupienie mebli restauracyjnych wykonanych na zamówienie jest związane z wieloma korzyściami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim, jak wskazuje pracownik z firmy stolbar.net.pl, dają one możliwość indywidualnego dopasowania do konkretnego miejsca, dlatego też nie pojawiają się wtedy problemy z ich niedopasowaniem. To też świetny sposób, by wykorzystać w pełni dostępną przestrzeń, na przykład w małym lokalu.

Meble na wymiar są również sposobem, aby wyposażyć lokal w funkcjonalne i efektowne meble dopasowane do jego stylu. Są one wtedy wykonane na wymiar, według życzeń klienta, więc mogą doskonale sprawdzać się podczas codziennej pracy restauracji.

Tak liczne zalety powodują, że meble restauracyjne wykonane na zamówienie stanowią bardzo dobry wybór dla praktycznie każdego restauratora, który poszukuje umeblowania do swojego lokalu.

 

Related Posts

Dodaj komentarz