Borelioza jest chorobą odkleszczową, która może dawać nieprzyjemne i długotrwałe objawy. Jak można ją leczyć?

Coraz więcej osób w Polsce choruje na boreliozę. Dolegliwość ta wymaga odpowiedniego leczenia z wykorzystaniem specjalnie dobranych leków. Dodatkowo, dla uzyskania jeszcze lepszych efektów, można sięgnąć po produkty naturalne, które pomagają w dolegliwości jak borelioza – produktybonifraterskie.pl to jeden ze sklepów, gdzie można je zakupić.

Czym jest borelioza?

Choroba jak borelioza wywołana jest przez ukąszenie kleszcza zakażonego bakteriami boreliozy, a dokładnie Borrelia burgdorferi. Bywa ona również nazywana krętkowicą kleszczową albo chorobą z Lyme.

Borelioza powoduje zróżnicowane objawy, między innymi może ona wpływać na układ nerwowy, powodować zaburzenia nastroju, problemy stawowe oraz mięśniowe, zaburzenia widzenia.

Najlepiej po ukąszeniu przez kleszcza oddać go do badania, aby dowiedzieć się, czy był on zakażony bakterią Borrelia burgdorferi. W diagnostyce boreliozy wykonuje się również odpowiednie badania z krwi pozwalające na określenie poziomu przeciwciał.

Ważne jest jej szybkie diagnozowanie i rozpoczęcie leczenia, ponieważ wtedy można uzyskać najlepsze efekty. Późne leczenie będzie wymagało prowadzenia przez dłuższy czas i nie zawsze efekty są wtedy optymalne.

Jak odbywa się leczenie boreliozy?

Choroba ta wymaga przede wszystkim leczenia za pomocą odpowiednio dobranych antybiotyków, które pozwalają na usunięcie bakterii Borrelia burgdorferi z organizmu.

Dodatkowo boreliozę można leczyć za pomocą odpowiednio dobranych ziół. Terapie ziołowe są bardzo popularne i bardzo dobrze sprawdzają się one w przypadku dolegliwości jak borelioza – produktybonifraterskie.pl to jeden ze sklepów, gdzie można je zakupić. Na co warto się zdecydować?

Do ziół, które najczęściej stosuje się w terapii boreliozy, zaliczane są przede wszystkim:

 • Rdestowiec (Rdest) japoński,
 • Kolcorośl,
 • Andrographis, brodziuszka wiechowata,
 • Vilcacora, koci pazur,
 • Traganek błoniasty,
 • Ashwaganda,
 • Szczeć pospolita,
 • Czystek,
 • Tarczyca bajkalska,
 • Jeżówka,
 • Lebiodka pospolita,
 • Czarny orzech.

Powyższe rodzaje ziół mogą być stosowane pojedynczo, ale najlepsze efekty można uzyskać w sytuacji, gdy będą one stosowane łącznie, tworząc specjalne protokoły. W tym przypadku warto zasięgnąć porady eksperta lub skorzystać z dostępnych w internecie materiałów, które umożliwiają odpowiedni dobór ziół na boreliozę.

Szeroki wybór produktów na chorobę jak borelioza – produktybonifraterskie.pl – zamówienia można składać przez internet. Sklep zapewnia szybką i bezpieczną wysyłkę bezpośrednio do klienta na terenie całego kraju.

Gdy zatem pojawiają się problemy wynikające z ukąszenia kleszcza, w takiej sytuacji warto pamiętać o odpowiednim leczeniu przez antybiotykoterapię. Dodatkowo można natomiast stosować zioła, które bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku boreliozy wykrytej niedawno, ale również mogą być używane wtedy, gdy jest ona już chorobą starszą i w związku z tym trudniejszą w leczeniu.

Related Posts

Dodaj komentarz