Wódka weselna – jaka, ile i gdzie ją zamówić?

Wybór odpowiednich trunków na wesele jest bardzo ważny, dlatego nie należy zostawiać go na ostatni moment. Najczęściej kupowana jest wódka, która na weselu może pojawić się w różnych odsłonach. Jaką wódkę weselną wybrać? Ile butelek zamówić? Gdzie ją zakupić? Podpowiadamy!

Jaka wódka na wesele?

W sklepach można znaleźć mnóstwo rodzajów wódek – czyste, smakowe, żołądkowe, a to tylko parę propozycji. Jaka sprawdzi się najlepiej jako wódka weselna?

Wybierając wódkę na wesele, warto przede wszystkim skoncentrować się na wódce czystej. Nie tylko pita jest jako toast, lecz również może posłużyć do przygotowania wielu drinków, dlatego ma bardzo szerokie zastosowanie.

Poza wódką czystą warto jednak zwrócić uwagę na ofertę wódek smakowych, które obecnie są także bardzo popularne na różnych imprezach jak urodziny, rocznice, wieczory kawalerskie i panieńskie. Do dyspozycji jest mnóstwo smaków, na przykład mirabelkowy, wiśniowy, jabłkowy, orzechowy, aby wymienić jednie parę z nich.

Jako wódkę smakową można także wybrać żołądkową gorzką, która zawiera dodatek suszonych owoców, przypraw korzeniowych, ziół nadających jej oryginalny, lekko słodki smak, wbrew jej nazwie.

Ile wódki na wesele?

To bardzo często pojawiające się pytanie, ponieważ trudno oszacować, ile goście jej wypiją. Najczęściej zaleca się zakupienie około 0,5 litra wódki na jednego gościa, natomiast wtedy, gdy podczas wesela mają być serwowane także inne napoje, można obniżyć tę ilość.

Wobec tego wtedy, gdy na wesele zaprasza się 50 osób, zaleca się zakupić 25 butelek wódki o pojemności 0,5 litra, natomiast wtedy, gdy w weselu ma brać udział 100 gości, zalecane jest kupno 50 butelek o tej pojemności.

Gdzie kupić wódkę weselną?

Wódka jest napojem alkoholowym, który może być zakupiony w praktycznie każdym sklepie prowadzącym sprzedaż alkoholu. Gdy jednak planuje się zakupienie większej ilości tego trunku, wtedy najlepiej odpowiednio wybrać miejsce sprzedaży.

W popularnych marketach wódka jest oferowana dość tanio, lecz od ręki nie można tam zakupić większych ilości tego trunku. Właśnie dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z hurtowni alkoholu, które nie dość, że mogą zaoferować dostęp do szerokiej gamy napojów wyskokowych, to jeszcze oferują je w przystępnych cenach.

Dobra hurtownia alkoholi może zaoferować szeroką gamę trunków i zaprezentować na nie atrakcyjną cenę.

Warto też wskazać, że wtedy, gdy wódka weselna nie zostanie wypita w całości, w wielu hurtowniach można ją oddać. Dotyczy to oczywiście nieotwartych butelek.

Jak udekorować wódkę weselną?

Na wielu weselach wódka weselna jest dodatkowo dekorowana, na przykład umieszczane są na niej ozdobne etykiety albo naklejki. Tego typu dekoracje można przygotować samodzielnie lub też można zamówić je w firmach specjalizujących się w ich wykonaniu – także na zamówienie.

 

Dodaj komentarz