Dobry catering z Krakowa – jak wybrać firmę cateringową?

Planujesz uroczysty bankiet w Krakowie? A może chcesz zorganizować niezapomniane przyjęcie weselne w plenerze? Sprawdź, jak wybrać dobrą firmę cateringową, z którą wydarzenie będzie udane!

Catering na eventy – dlaczego warto?

Firmy cateringowe oferują swoim klientom kompleksową obsługę w ramach przygotowania i dostawy posiłków na wydarzenia. Ponadto mogą one również oferować innego rodzaju usługi, między innymi w ramach zaplanowania eventu i jego wyposażenia w odpowiednie zaplecze.

Usługi cateringowe sprawdzają się doskonale zarówno na wydarzenia biznesowe, jak i rodzinne. Można wybrać go między innymi na:

  • przyjęcie urodzinowe i imieninowe
  • rocznicę
  • przyjęcie weselne
  • konferencję
  • szkolenie
  • bankiet
  • imprezę integracyjną
  • otwarcie

Catering na eventy to bardzo dobry wybór z paru względów. Przede wszystkim dzięki niemu można zaserwować gościom mnóstwo pysznych potraw, które idealnie sprawdzą się na dane wydarzenie. Również catering to mniej wysiłku włożonego w przygotowanie całego przedsięwzięcia. Ponadto zamówienie sprawdzonego cateringu to pewność, że event będzie udany, a goście zadowoleni.

Catering w Krakowie – komu go zlecić?

W Krakowie działa obecnie wiele firm cateringowych. Jak wybrać dobry catering z Krakowa? Przy wyborze warto zwrócić uwagę na parę ważnych czynników:

Oferta firmy cateringowej

To zdecydowanie najważniejszy czynnik, gdy zamierza się skorzystać z obsługi cateringowej. Obecnie firmy działające w Krakowie są w stanie zapewnić swoim klientom nie tylko dostęp do pysznego menu, lecz też usługi dodatkowe, na przykład jak wynajem zastawy stołowej, mebli cateringowych, a nawet nagłośnienie czy oświetlenie eventu.

Warto zatem sprawdzić, czym dokładnie zajmuje się firma cateringowa, aby wybrać dobry catering z Krakowa dopasowany do konkretnego wydarzenia oraz do indywidualnych wymagań.

Menu w firmie cateringowej

Aby zapewnić gościom dostęp do wyśmienitych i różnorodnych specjałów, warto zwrócić uwagę, jakie menu znajduje się w ofercie firmy cateringowej.

Obecnie nadal najpopularniejsza jest kuchnia polska, lecz można także zdecydować się na catering, który wykorzystuje kuchnie wielu krajów świata, by zapewnić gościom w trakcie wydarzenia dostęp do różnorodnych dań.

Sposób serwowania dań

Najczęściej firmy cateringowe oferują tak zwany szwedzki stół, na którym znajdują się dania od razu umieszczone w naczyniach. Można zatem łatwo zabrać je do ręki i zjeść bez konieczności siadania przy stole.

Wybrane firmy prowadzące catering mogą także zaoferować obsługę kelnerską. Polega ona na zapewnieniu obsługi kelnerów, którzy donoszą dania do stołów i następnie odbierają naczynia. Obsługa kelnerska jest najczęstsza podczas ważnych wydarzeń, na przykład bankietów czy wesel.

Opinie na temat firmy

Przed skorzystaniem z usług firmy cateringowej zawsze warto sprawdzić opinie na jej temat. Dzięki nim można podjąć odpowiedzialną decyzję związaną z wyborem właściwego dostawcy.

Gdy poszukiwany jest dobry catering z Krakowa, z opiniami można zapoznać się bliżej już teraz na stronach internetowych, między innymi w mediach społecznościowych i w wyszukiwarkach.

Cennik usług cateringowych

Duże znaczenie przy wyborze właściwej firmy cateringowej ma także zaproponowany przez nią cennik. Jest on zależny od rodzaju wybranej obsługi, menu oraz czasu trwania przyjęcia, a tym samym liczby serwowanych dań.

Firmy cateringowe oferują gotowe pakiety na konkretne wydarzenia w stałych cenach, natomiast w przypadku większych eventów wycena przygotowywana jest indywidualnie.

 

 

Related Posts

Dodaj komentarz