Skoki spadochronowe dla początkujących – teraz także w Gdańsku!

Chcesz zacząć skakać ze spadochronem? A może szukasz unikatowego pomysłu na prezent? Sprawdź ofertę działających w Gdańsku szkół spadochroniarskich i wykonaj rezerwację już teraz!

Aby posmakować w podniebnej rozrywce, jaką są skoki spadochronowe, wcale nie trzeba spędzać długich godzin na treningach. Rozwiązaniem są popularne tandemy – takie skoki spadochronowe w Gdańsku również są dostępne. Co warto o nich wiedzieć?

Tandemy – skoki spadochronowe dla początkujących

Aby skakać ze spadochronem we własnym zakresie, potrzebne jest odpowiednie przeszkolenie. Można jednak skoczyć razem z inną osobą, która ma już właściwe kwalifikacje w tym zakresie. Na tym polegają tandemy – skoki spadochronowe w tandemie.

Tandemowe skoki spadochronowe zostały opracowane jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Teraz, w udoskonalonej wersji, są dostępne w wielu lokalizacjach na całej kuli ziemskiej. Można też korzystać z nich w Gdańsku.

Skoki tandemowe to bardzo dobry wybór dla osób, które chciałyby w przyszłości zacząć skakać same. Pozwalają na łatwe zapoznanie się z przebiegiem skoku i zapewniają niesamowite doznania. Również skoki spadochronowe w Gdańsku bardzo często wybierane są jako podarunek, ponieważ do skorzystania z takiej rozrywki wcale nie potrzeba specjalnych przygotowań.

Kto może wziąć udział w skoku w tandemie?

Skoki spadochronowe w tandemie, organizowane także jako skoki spadochronowe w Gdańsku, są przeznaczone dla osób, które nie mają przeciwwskazań, by z nich skorzystać.

By skoczyć, nie trzeba wcale zapisywać się na szkolenia i trenować. Nie trzeba mieć też specjalnej kondycji. Wystarczą tylko pozytywne nastawienie i brak określonych schorzeń.

Do przeciwwskazań zaliczane są między innymi epilepsja, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, ostatnio przebyte urazy, operacje czy ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa.

Warto też wskazać, że tandemowe skoki spadochronowe w Gdańsku są dostępne dla osób niepełnoletnich, po uzyskaniu zgody od rodzica albo opiekuna.

Jak zapisać się na skoki spadochronowe w Gdańsku?

Osoby, które chciałyby skorzystać ze skoków spadochronowych w Gdańsku, mogą obecnie zapisać się na nie bardzo łatwo, ponieważ wystarczy do tego wyłącznie internet.

Na stronach WWW należących do szkół spadochroniarskich organizujących skoki można zapoznać się dokładnie z ich ofertą, a następnie wykonać rezerwację na konkretny termin.

Warto wskazać, że skoki spadochronowe w Gdańsku są oferowane w paru wariantach pod kątem wysokości skoku oraz dodatkowych usług. Można zdecydować się między innymi na nagrywanie lotu przez dodatkowego spadochroniarza, aby w ten sposób otrzymać świetną pamiątkę po tym wydarzeniu.

Czy skoki spadochronowe w tandemie są bezpieczne?

Za bezpieczeństwo skoków spadochronowych w tandemie odpowiada odpowiednie zaplecze używane podczas tego wydarzenia.

Obecnie używane są spadochrony podwójne, tandemowe, które dodatkowo łączone są również ze spadochronami zapasowymi oraz automatami spadochroniarskimi. Gdy zatem dojdzie do sytuacji, w której główny spadochron nie zadziała, jest jeszcze zapasowy. Automat natomiast samodzielnie uruchamia spadochron na określonej wysokości.

Nie trzeba też bać się lądowania, ponieważ w przypadku skoków tandemowych pilot tandemu, z którym leci jego pasaże, odpowiednio steruje całym spadochronem, aby lądowanie było miękkie i nie spowodowało ryzyka kontuzji.

Dokładne informacje dotyczące kosztów oraz dostępnych terminów skoków tandemowych w Gdańsku można już teraz sprawdzić w internecie i od razu wykonać swoją rezerwację online.