Tunel aerodynamiczny – co to jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Tunele aerodynamiczne są obecnie dostępne w wielu miastach w Polsce, w tym także w Warszawie. Czym dokładnie jest tunel aerodynamiczny i dlaczego warto się do niego udać? Zobacz najważniejsze informacje o aerotunelach!

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Zwykle kojarzy się z badaniami dotyczącymi aerodynamiki, lecz ma również inne zastosowanie – tunel aerodynamiczny jest rodzajem konstrukcji pozwalającej na uzyskanie dużego pędu powietrza w ograniczonej przestrzeni.

Pionowe tunele aerodynamiczne są stosowane w celu treningów spadochroniarskich, ale również mogą być kapitalnym miejscem do zabawy, ponieważ gwarantują niezapomniane wrażenia. Nie wymagają przy tym specjalnych przygotowań, by z nich skorzystać, co jest ich dużym atutem. Są też tańsze od skoków spadochronowych!

Jak działa aerotunel?

Tunel aerodynamiczny do lotów charakteryzuje się zastosowaniem pionowego, zwykle oszklonego tunelu, w którym znajduje się ochronna siatka. Tunel ten zawiera te wentylatory, które pozwalają na rozpędzenie powietrza nawet do przeszło 300 km/h.

Gdy w środku tunelu aerodynamicznego znajduje się osoba, może ona w takim przypadku unieść się do góry. Efekt jest wtedy podobny do spadania, dlatego też bywa porównywalny do swobodnego spadania podczas skoków spadochronowych.

Tunele aerodynamiczne zapewniają przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Są stale nadzorowane i osoby, które chcą z nich skorzystać, robią to pod okiem doświadczonego instruktora.

Wybierając tunel aerodynamiczny w Warszawie, można skorzystać z jednego z najnowocześniejszych tuneli tego typu w Polsce!

Dlaczego warto skorzystać z tunelu aerodynamicznego?

Latanie w tunelu aerodynamicznym jest doskonałym wyborem dla każdej osoby, która lubi dobrą zabawę w niecodziennym stylu. Lot może być wtedy niezapomnianym przeżyciem i gwarantować mnóstwo emocji, dlatego jest to idealna propozycja dla osób niebojących się wyzwań i spragnionych nowych doświadczeń.

Warto przy tym zaznaczyć, że tunele aerodynamiczne są przeznaczone nie tylko dla osób dorosłych. Z lotów mogą korzystać również dzieci i młodzież, dlatego jest to kapitalny wybór dla młodych, którzy lubią spędzać czas aktywnie.

Tunel może być też świetnym pomysłem dla seniora, który lubi emocje, na przykład voucher do niego może być doskonałym wyborem na Dzień Dziadka czy Dzień Babci.

Czy latanie w tunelu aerodynamicznym jest dostępne dla każdego?

Tunele aerodynamiczne są przystosowane do latania zarówno przez osoby młodsze, jak i starsze. Nie ma również zbyt wielu przeciwwskazań zdrowotnych do skorzystania z takiej rozrywki.

Przede wszystkim tunele nie powinny być używane przez osoby, które mają przeciwwskazania do intensywnego ruchu, na przykład są po urazach, w trakcie rehabilitacji, mają poważne choroby układu oddechowego lub krążeniowego, epilepsję.

Warto wskazać, że loty w tunelach, także wtedy, gdy chodzi o tunel aerodynamiczny w Warszawie, nie wymagają wcześniejszych treningów czy kursów. Wystarczy jedynie udać się na miejsce we wskazanym czasie, żeby otrzymać potrzebne wskazówki do lotu i odebrać wyposażenie – kask, kombinezon.

Ile trzeba zapłacić za lot w tunelu aerodynamicznym?

Ceny są dość podobne w wielu miastach w kraju, gdzie działają tunele aerodynamiczne. Gdy chodzi o tunel aerodynamiczny w Warszawie, trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie 240-300 złotych za lot trwający 3 minuty.

Cenniki tuneli aerodynamicznych wraz z formularzami przeznaczonymi do rejestracji na lot można znaleźć na stronach internetowych.

Przez internet można również zakupić vouchery upominkowe na lot – będą kapitalnym pomysłem na różne wydarzenia, na przykład można wręczyć je na urodziny, imieniny, wesele, imprezę kawalerską czy też na inne ważne dni.

 

Related Posts

Dodaj komentarz